Örgüden mutluluk – Amigurumi

Bugün size benim uzun zamandır stres atmak için yaptığım bir şeyden bahsetmek istiyorum. Hem kendiniz hemde etrafınızdaki çocuklar için tasarlayabileceğiniz tamamen size ve hayalgücünüze bağlı bir örgü tekniği: Amigurum. Bilmiyorum daha önce duydunuz mu ama amugurumi bir japon örgü tekniğidir. Bu teknik sık iğne ile uygulanır ve örülen oyuncakların içine elyaf doldurarak tamamen güvenli bir oyuncak elde edebilirsiniz.

Benim amugurumi ile tanışmam çok zaman öncesine dayanıyor. Küçüklüğümden beri annemin tuhafiyesinde büyümem sonucunda örgü konusunda hep meraklı bir insan oldum. Annemin bana öğrettiği ilk ve tek örgüyle alakalı şey zincir çekmekti. Sanırım bu nedenle tığ işi örgüler her zaman çok daha zevkli ve kolay gelmiştir. Birgün bir dergide amugurumi oyuncağa denk geldim. Şiş ile örülen oyuncakların yanında bu oyuncak çok daha estetikti. İstenilen renk istenilen yere çok kolay denk getirilebiliyordu ve tamamen ören kişiye özeldi. Denemem gerektiğinin farkına vardım ama hiçbir yerde bu oyuncakları bulamıyordum. Bende yurtdışı sitelerde gezinmeye başladım. Her işin ilk adımı nasıl zorsa ilk oyuncağımı örmek de zordu. 

Şu anda pek çok örgü sitesinde ve dergisinde bu oyuncakların yapılışları mevcut. Kısa bir araştırma ile sizde bu güzel oyuncaklardan örüp hem kafanızı dağıtabilirsiniz. Hem de bu oyuncakları sevdiğiniz kişilere hediye edip onları mutlu edebilirsiniz.

 

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir